Kuldkõrvarõngad

Kuldkõrvarõngaste ajalugu

Kuldkõrvarõngaid valmistati juba ammu ennem meie aja arvamist (eKr). Kreeta saarel asuv Minoani rahvas oli Euroopa esimene suur tsivilisatsioon ning tänu neie headele kontaktidele- ning kaubavahetusele teiste rahvustega olid nad metalli töötlemises heal tasemel.

Foiniiklased (tänane Liibanon) ja Egiptlased käisid tihti Kreeta saarel kaupa vahetamas ning muuhulgas saadi Minoani kaupmeeste käest pronksist, vasest ja kullast ehted - ka kuldkõrvarõngaid.

Kuldkõrvarõngad internetist

Eestis müüakse tuhandeid erinevaid kuldkõrvarõngaid kümnete kaupmeeste poolt. Kuldkõrvarõngaste hinnad algavad paarikümnest eurost ning ulatuvad kuni tuhandete või isegi kümnete tuhandete eurodeni. Suurema osa kuldkõrvarõngaste hinnad jäävad siiski mõnesaja euro vahemikku.

Osta kuldkõrvarõngad e-poest

Kuldkõrvarõngaste ostmist võib käsitleda ka investeeringuna, seega pole kullast ehete ostmine enamasti kunagi raha raiskamine, kuna nad säilitavad oma väärtuse ka pikema aja peale. Kindlasti leiate internetist palju erinevaid e-poode, kes müüvad laia valikut kuldkõrvarõngaid. Kuldkõrvarõngad e-poest ostes on teil alati võimalik need mittesobivuse korral tagastada ning tihtipeale on e-poodides rohkem tooteid, mille vahel valida.

Kullast kõrvarõngad allergikutele

Paljudel inimestel tekitavad teatud materjalid, millest valmistatakse paljusid ehteid - allergiaid. Näiteks ehted või esemed mis on tehtud niklist, messingust või vasest võivad paljudel inimestel kandmisel sügelusi, või allergiaid tekitada (kontaktdermatiit). Eelmainitud materjalid, mis oksüdeeruvad kiiresti, põhjustavad ka allergiaid.

See on ka üks peamisi põhjuseid, miks kuldkõrvarõngad on inimesele tihtipeale paremini sobivamad, kui teistest materjalidest valmistatud kõrvarõngad.

Lugege ka kullale omistatud võimetest ning selle ajaloost postituses: KULD.

Vaadake ka:

Laenud kulla tagatisel

Otsite lisainformatsiooni teemal laenud kulla tagatisel? Lugege täpsemalt kullast ning sellest, kuidas laenata kulla olemasolul Laenud kulla tagatisel..

Kuld-ehted.ee


Meie kodulehelt leiate informatsiooni kuldehtest ning väärismetallidest. Kodulehel olevad sisud on pidevalt täiendamisel.