kullast ehted, ehete kuldamine, kuldsõrmused, kuldkäeketid, kuldkõrvarõngad, kuldsõrmus

Kuld - maailma armastatuim väärismetall

Kuld on väga haruldane ning väärtuslik metall. Lisaks kulla üldisele tuntusele, on see täitnud ka globaalses ühiskonnas olulist rolli. Kulda on kasutatud nii materjalina, valmistamkas erinevaid ehteid, esemeid ja isegi reliikviaid, samal ajal olles kasutusel ka rahana (mündid, rahavarude tagatis).

Kullast valmistatakse muuhulgas näiteks elektroonikakomponente (telefonid, telerid jne), hambaproteese ning palju erinevat tüüpi ehteid alates kettidest, kuni sõrmusteni. Kuld on oma olemuselt plastne- ja pehme metall ning kulla üheks eriliseks omaduseks on, et sellest saab teha väga õhukest materjali.

Kaasajal kasutatakse kulda ka esemete kaunistamiseks, ehk kuldamiseks. Muidu teistest materjalidest valmistatud esemetele kantakse peale õhuke kiht kulda, mis annab sellele ilusa ning väärtusliku välimuse.

Milliseid ehteid kullast tehakse?

Kullast tehakse kõiki tüüpi ehteid. Kuna kuld ise on veidi pehme, kasutatakse ehete valmistamisel teiste metallide sulameid. Ehk ehted sulatatakse kokku näiteks koos plaatina-, roodiumi,- või palladiumiga. Erinevate metallide kokkusulatamisel saab kuld osa nende omadustest, olgu selleks värv, tugevus või muu sarnane.

kullast ehted, ehete kuldamine, kuldsõrmused, kuldkäeketid, kuldkõrvarõngad, kuldsõrmus

Kullast valmistatakse näiteks:

  • Kuldsõrmuseid
  • Kuldkõrvarõngaid
  • Kuldkette
  • Kuldripatseid
  • Kuldkäevõrusid
  • Kuldkaelakeesid
  • Kullatud käekellasid
  • Ning muid esemeid

Kuskohast saab kuldehteid osta?

Kuldehete teemal oleme kirjutanud veidi põhjalikumalt postituses kuldehted.

Kulla sulamid ja proovid

Kuld, mille "kulla proov" on 999 tähendab kõige puhtama võimaliku kullasisaldusega metalli ning see tähistab 24-karaati. Kui vaatate kulla proove, siis võite lähtuda sellest, et mida kõrgem on kulla proov, seda kõrgem on kulla sisaldus selles esemes.

Kulla hind reaalajas

Kui teid huvitab kulda investeerimine, või ootate õiget hetke oma kuldesemete müügiks, saate vaadata kulla hinda vaadata VAJUTADES SIIA. Kui soovite lugeda erinevaid huvitavaid artikleid, kuidas investeerida kulda, oleme teile mõned välja otsinud.

Loe mida teised kullast räägivad

1. Admiral Marketsi õpetus kuidas alustada kulda investeerimisega (LOE EDASI)

2. Delfi arvamusrubriik kulda investeerimisest (LOE EDASI)

3. LHV blogi - miks investeerida kulda ja võlakirjadesse (LOE EDASI)

TÄHELEPANU

Tegemist pole finantsalase nõuga! Me ei soovita kellegil tegeleda investeerimisega ning kui te seda siiski otsustate teha, tutvuge hoolikalt erinevate võimalustega ning vaadake, et teil ei tekiks seeläbi finantsraskusi. Siin postituses leitav informatsioon on puhtalt informeeriv.

Vaadake ka meie teisi teemasid:

Kui teil tekkis küsimusi, või soovitusi meie kodulehel oleva sisu kohta, võite meile kirjutada info@kuld-ehted.ee, samuti võite meie poole pöörduda erinevate küsimustega mis puudutavad kullast ehteid, kuldesemeid üldiselt, nende hooldust või muid väärismetallidega seotud spetsiifilisi teemasid.

KULDEHETE MÜÜK

Abielusõrmused

Vaadake laia valikut abielusõrmuseid. E-poest leiate palju erinevaid ning ilusaid abielusõrmuseid igale maitsele.

Sokolov ehted

Otsite Sokolov ehteid, kuid ei tea millist e-poodi valida? Vaadake allolevale nupule ning leiate laia valiku Sokolov ehteid

Ehete hindamine

Kuld- või muude ehete hindamiseks tellige saatmispakett. Laske oma kuldehted hinnata tunnustatud kullassepa poolt.

Kuldehted

Soovite osta kuldehteid, kuid ei tea milliseid valida? Vaadake lähemalt e-poest.

Kullast ehted!


Meie lehelt leiate kullast ehteid ümbritsevat informatsiooni. Meie kodulehed on informatiivsed ning objektiivsed, pakkudes teile parimat informatsiooni väärismetallide valdkonnas.