kullast ehted, ehete kuldamine, kuldsõrmused, kuldkäeketid, kuldkõrvarõngad, kuldsõrmus

Kuld - maailma armastatuim väärismetall

Kuld on väga haruldane ning väärtuslik metall. Lisaks kulla üldisele tuntusele, on see täitnud ka globaalses ühiskonnas olulist rolli. Kulda on kasutatud nii materjalina, valmistamkas erinevaid ehteid, esemeid ja isegi reliikviaid, samal ajal olles kasutusel ka rahana (mündid, rahavarude tagatis).

Kullast valmistatakse muuhulgas näiteks elektroonikakomponente (telefonid, telerid jne), hambaproteese ning palju erinevat tüüpi ehteid alates kettidest, kuni sõrmusteni. Kuld on oma olemuselt plastne- ja pehme metall ning kulla üheks eriliseks omaduseks on, et sellest saab teha väga õhukest materjali.

Kaasajal kasutatakse kulda ka esemete kaunistamiseks, ehk kuldamiseks. Muidu teistest materjalidest valmistatud esemetele kantakse peale õhuke kiht kulda, mis annab sellele ilusa ning väärtusliku välimuse.

Milliseid ehteid kullast tehakse?

Kullast tehakse kõiki tüüpi ehteid. Kuna kuld ise on veidi pehme, kasutatakse ehete valmistamisel teiste metallide sulameid. Ehk ehted sulatatakse kokku näiteks koos plaatina-, roodiumi,- või palladiumiga. Erinevate metallide kokkusulatamisel saab kuld osa nende omadustest, olgu selleks värv, tugevus või muu sarnane.

kullast ehted, ehete kuldamine, kuldsõrmused, kuldkäeketid, kuldkõrvarõngad, kuldsõrmus

Kullast valmistatakse näiteks:

  • Kuldsõrmuseid
  • Kuldkõrvarõngaid
  • Kuldkette
  • Kuldripatseid
  • Kuldkäevõrusid
  • Kuldkaelakeesid
  • Kullatud käekellasid
  • Ning muid esemeid

Kuskohast saab kuldehteid osta?

Kuldehete teemal oleme kirjutanud veidi põhjalikumalt kahes erinevas postituses: kuldehted ning kuldkõrvarõngad.

Kulla sulamid ja proovid

Kuld, mille "kulla proov" on 999 tähendab kõige puhtama võimaliku kullasisaldusega metalli ning see tähistab 24-karaati. Kui vaatate kulla proove, siis võite lähtuda sellest, et mida kõrgem on kulla proov, seda kõrgem on kulla sisaldus selles esemes.

Kulla hind reaalajas

Kulla hind võib päeva jooksul tihti kõikuda. Kui te soovite vaadata kulla hinda reaalajas, vajutage SIIA ning saate vaadata goldprice.org kodulehelt täpset kulla hinda.

Kuld ja investeerimine

Kulda investeerimise puhul peaksite kindlasti olema ettevaatlik, kuna tegu on tähtsa finantsotsusega. Seepärast ei saa me teile täpset nõu anda, kuid soovitame ennem kulda investeerimist konsulteerida oma ala spetsialistiga, kes saab teile anda adekvaatset nõu, et saaksite teha parima otsuse.

Kuldehted internetist

Kui te soovite leida omale ilusaid kuldehteid, võite kindlasti minna erinevatesse juveelipoodidesse, aga ei tasu unustada ka internetti. On palju erinevaid e-poode, mis pakuvad laia valikut erinevaid kuldehteid igale maitsele. Internetist tellides on teil ikkagi võimalus ehted, juhul kui need ei peaks sobima - tagastada teatud aja jooksul.

Vaadake ka:

Investeerimiskuld

Otsite lisainformatsiooni teemal laenamine? Lugege täpsemalt kullast ning sellest, kuidas laenata kulda kodulehelt laen..

Kuld-ehted.ee


Meie kodulehelt leiate informatsiooni kuldehtest ning väärismetallidest. Kodulehel olevad sisud on pidevalt täiendamisel.