Kuld ja laenud

Alljärgnevalt leiate informatsiooni, kuidas saada laenu kulla tagatisel. Laenud on alati aktuaalsed ning olenemata, kas me seda soovime või mitte, võivad meil kõigil aegajalt tekkida rahaprobleemid. Olgu tegemist mõne väikse kiireloomulise väljaminekuga või ootamatult tekkinud kulutusega, rahahädad ei hüüa tulles.

Laenud on alati olnud vahendiks, kuidas oma finantsprobleeme lühiajaliselt lahendada. Kui raha laenata soodsatel või mõistlikel tingimustel võib tegu olla isegi targa otsusega, eriti kui kulud või tekkinud rahamured on kiireloomulised.

Laen kulla tagatisel ongi üks hea võimalus, kuidas laenu võtta. Meie postitusest saategi lugeda erinevate kaasnevate võimaluste kohta, aga ka sellest, milliseid alternatiive laenudele kulla tagatisel on näiteks tagatiseta tarbimislaenude näol.

Kullast, laen kulla tagatisel

Traditsioonilised laenud

Laenuturul on levinuimad laenud kiirlaenud, väikelaenud, autolaenud, ärilaenud, kodulaenud ja hüpoteeklaenud. Lisaks juba väljatoodule on ka erinevaid laenutooteid, mis võivad erinevate laenupakkujate juures kanda erinevaid nimesid (nt remondilaen, reisilaen, ilulaen) kuid on oma olemuselt siiski pigem väiksemahulisemad tarbimislaenud.

Üks populaarsemaid laene, mille laenusumma on ka sarnane nagu enamusel kuldehete vastu väljastatavate laenude puhul, on väikelaen. Seda tüüpi laenud on intressi poolest soodsamad kui kiirlaenud ning neid väljastatakse tihtipeale kuni kümneks aastaks. Väikelaenude laenusumma jääb alates 500 eurost kuni 25 000 euroni, olenevalt laenupakkujast.

Juhul, kui olete laenu võtmas, tasub kindlasti võrrelda soovitud laenu erinevate väikelaenude pakkumistega, kuna just nii leiate omale parima võimaliku variandi. Erinevate väikelaenudega saate tutvuda infoportaalist Väikelaenud.ee, kust leiate erinevad väikelaenude pakkumised.

Samuti võite vaadata parimaid autolaene või muid laenutooteid Laenukalkulaator kodulehelt.

Kui teid peaks huvitama laenude teema üldiselt või soovite lihtsalt ringi vaadata, milliseid erinevaid laene üldse pakutakse, soovitame vaadata ka kokkuvõtet laenud sellelt kodulehelt.

Kindlasti ei tohiks laenu võtta kergekäeliselt, olgu selleks laen kulla tagatisel või mistahes muu laenutoode. Alati tasub kaaluda ka, ehk on võimalik sama summa saada mõnelt tuttavalt või pereliikmelt, seeläbi saaksite enamasti laenu ikkagi parematel tingimustel kui seda mõne laenufirma käest.

Laen kulla eest

Laen kulla eest on hea alternatiiv neile, kellel on kodus seismas kuldehteid või mistahes muid kuldesemeid. Sellisel viisil laenu võttes saate olla kindlad, et juhul, kui teil peaksid tekkima makseraskused, ei ohusta teid risk maksehäireregistrisse sattuda.

Kuid miks on kuld üldse niivõrd väärtuslik ja hea, mis teeb kullast niivõrd kalli ning armastatud väärismetalli?

Kulla omadused

Kuld ei roosteta, oksüdeeru ega tuhmu. Tänu oma imelistele keemilistele omadustele ning kaunile välimusele, on kuld enim väärtustatud metall ehete valmistamisel. Kuna puhas kuld on igapäevaseks kandmiseks liiga pehme, sulatatakse seda kokku metallidega, mis muudavad kulla tugevamaks ning nii saab seda ehetena kanda iga päev. Kulla toon sõltubki teistest metallidest, mida kullaga segatakse.

Puhtal kujul on kullal sügav kollane metalne värvus. Segatuna teiste metallidega, nagu hõbe, vask, tsink, nikkel, plaatina, palladium, võib luua erinevaid kulla värve. Nii võid kohata mõisteid valge kuld, punane kuld, roheline kuld. Kuid harva võivad kullasulami toonid olla ka sinine, must ja lilla.

Kollane kuld on klassikaline kuld, mida tuntakse kõige rohkem. Kollasel kullal on soe ja elegantne mõju, eriti koos naha enda tooniga. Kollasest kullast ehted on ajatud ning sobivad kingiks kõige olulisemate sündmuste puhul elus. Kulla lõplik kollane värv sõltub teistest metallidest, mis sulamisse segatud ning ka kulla osakaalust sulamis. Näiteks kuldsõrmus prooviga 585 sisaldab 58,5 % kulda ja 41,7% teisi materjale, mis annavad sellele tugevust. Sellise sõrmuse kollane värv ei ole nii rikkalik, kui kuldsõrmusel prooviga 750, mis sisaldab 75% puhast kulda. Heledam kollane (rohekam) kulla värv viitab sellele, et sulamisse on segatud rohkem hõbedat. Tumedam kollane (roosakam) kollane aga näitab, et kullaga on segatud rohkem vaske.

Kollane kuld on väga praktiline väärismetall ja sellest tehtud ehteid on kõige kergem parandada või ümber teha. Selle kulla sulamistemperatuur on kõige madalam, mistõttu on oht ehtel olevaid vääriskive kahjustada väike.

Valge kuld saab oma värvi hõbedast, pallaadiumist ja niklist. Tänapäeval kaetakse valgest kullast ehteid roodiumiga, mis loob ereda puhta lõppviimistluse. Roodium on hele hõbedavärvi metall, mis on oma omaduste poolest sarnane plaatinaga. See on kallis metall, mida kasutatakse vaid ehete katmiseks. Kunagi ei tehta ehet vaid puhtast roodiumist.

Roodiumiga kaetud ehted võivad aja jooksul ja kandmisega uuesti kollaseks muutuda, sest roodiumi kiht kulub. Kulumise aeg sõltub sellest, kui paks oli roodiumi kiht kuldehtel ning kui palju ehet kasutati. Näiteks võib kõrvarõngastel olen roodiumikiht püsida aastaid. Abielusõrmus, mis on pidevas kasutamises võib aga roodiumikatte kaotada 1-2 aastaga. Valget kulda kasutatakse sageli kihlasõrmustel, mis sisaldavad teemante. Roodiumikiht läigib eredalt ning tõstab teemantid esile ja paneb need paistma visuaalselt suuremad ja kaunimad.

Punane kuld on kulla ja vase segu. Vahel viidatakse punasele kullale ka kui roosale kullale. Mida rohkem on sulamisse lisatud vaske, seda punakam paistab ehe. Punane kuld on populaarne sõrmuste valmistamisel. Vasega segatud punane kuld on kolme värvi kullast kõige tugevam just tänu vasele. Väiksel osal inimestest on vaseallergia ning seetõttu võib see tuua ootamatu reaktsiooni esile inimestel, kellel on tundlik nahk. Tundliku naha puhul on soovituslik valida kollasest või valgest kullast ehe.

Kulla väärtus

Milline kuld on aga kõige hinnalisem? Võrreldes erinevat tooni kuldehteid võid vahel märgata, et valgest kullast ehted on kallimad. Tegelikult ei ole üks või teine kulla toon kallim, vaid kulla hind sõltub alati selle puhtusest. Valgest kullast ehted on peamiselt kallimad roodiumikihi tõttu, mis ehtele lisatakse. Samuti on valge kulla järele suurem nõudlus selle trendikuse tõttu. Alates 1990. aastatest langes kollase kulla populaarsus ning seda ei peetud enam moekaks. Plaatina või valge kulla külmem toon tõusis ehtevalikul esikohale ning ka sel samal lihtsal põhjusel võivad plaatinast ehted rohkem maksta.

Taotle laenu kuldesemete tagatisel

Selleks, et saada laenu kulla tagatisel, peaksite sammud seadma lähimasse pandimajja, või saatma mõnele neist pildid oma esemetest interneti teel. Tihtipeale vastatakse kiiresti ning kohapeal hinnatakse teie kuldehted juba mõne minuti jooksul.

Enamasti pakuvad pandimajad laenu kulla tagatisel kuni 60-70% kulla väärtusest, kuid need arvud võivad erinevate pakkujate juures suuresti erineda. Samuti võib erinevate käsitööehete hind olla erinevates pandimajades erineva hinnaga.

Lugege ka teisi meie postitusi teemadel: kuldkõrvarõngad, kuldsõrmused või sellest, milline väärismetall on kuld.

Vaadake ka:

Kulla kokkuost

Otsite ideid teemal investeerimiskuld? Lugege täpsemalt kullast ning sellest, kuidas investeerida kulda kodulehelt Kullakokkuost.ee.

Pandimaja

Otsite pandimaja, kuhu viia oma seisma jäänud kuldehted või väärisesemed? Vaadake pandimaja kodulehelt, kuhu täpsemalt ehted viia ning küsige täpset hinnapakkumist!

Kuld-ehted.ee


Meie kodulehelt leiate informatsiooni kuldehtest ning väärismetallidest. Kodulehel olevad sisud on pidevalt täiendamisel.